Tábor 2017

 

20. 7. 2017

Ve čtvrtek dopoledne hrál celý tábor hru "obraceč času". Děti musely posbírat určité suroviny k výrobě lektvaru, který využily v pozdější fázi dne, jako ochranu proti drakovi. Odpoledne proběhlo koupání v táborovém bazénu + hrátky s vodou, aby se děti mohly zchladit během teplého dne. Večer po mírném dešti vyrazily na nedalekého lomu, kde musely rozluštit šifru, která je dovedla ještě přes další dvě stanoviště zpět do tábora, kde už čekal temný drak Smitchus a děti ho díky mocnému zaklínadlu zbavily Voldemortovu kletbu.
 
INFO pro rodiče: Pokud budete mít zájem, můžete se během sobotního dopoledne informovat na čísle 728 499 331, kde se nachází autobusy a jaký bude předpokládáný příjezd do Poděbrad.
 

19. 7. 2017

Ve středu dopoledne proběhla poslední část výuky. Kouzelníci tak už znají všechna kouzla a lektvary, které budou potřebovat do finále celotáborové hry. Odpoledne byla oddílová činnost a tak se některé děti vydaly na výlet do Nečtin a některé se koupaly v táborovém bazénu. Večer byl "Pohádkový les" pro nejmladší děti, kde prošly menší stezkou odvahy, ktero zrealizovaly děti z nejstarších oddílů. 2. ročníky se vydaly přenocovat ven mimo tábor.
 
INFO pro rodiče: Prosíme rodiče dětí, které by měly vystupovat v Praze, aby potvrdili tuto informaci SMSkou nebo telefonátem na číslo 728 499 331. 
 

18. 7. 2017

Po ranním nástupu proběhl předposlední výukový blok pro všechny ročníky. Odpoledne proběhly další famfrpálové zápasy a turnaj ve Famfrpále se pomalu blíží do finále.  Jelikož nám počasí přeje, mohly se tak nejstarší děti vydat na Hrad Nečtiny, kde přenocovaly a také pro ně vedoucí přichystali menší bojovou hru. Nejmladší oddíly zůstaly v táboře a zúčastnily se "TY VÍŠ KOHO faktoru".  Děti si přichystaly různá představení a poté odborná porota vyhlásila ty nejlepší, kteří byli odměněni.   
 

17. 7. 2017

Dopoledne byla činnost v oddíle. Po poledním klidu přijel do tábora opravdový kouzelník a měl v táboře hodinovou kouzelnickou show. Během tohoto představení se v táboře rozmístila různá stanoviště s úkoly, kde děti mohly získat táborové peníze a tyto peníze mohly utratit za různé pochutiny nebo nápoje. Večer proběhla kvůli nepřízni počasí, další promítání a to Harry Potter a Tajemná komnata.
 

16. 7. 2017

Dopoledne zůstaly některé děti v táboře, kde hrály různé hry, další oddíly vyrazily na menší výlety do okolí. Odpoledne se uskut ečnily další zápasy ve Famfrpále. Utkaly se spolu týmy Havraspáru s Kroatanem a Zmijozel s Centipedem. Večer během další diskotéky, napadli náš tábor mozkomorové a děti se tak musely vydat do lesa, aby útok odrazily a během této výpravy našly meč Godrika z Nebelvíru, který by jim mohl pomoct v další pátrání po neznámé příšeře. 
 

15. 7. 2017

Po snídani a ranním nástupu se děti vydaly opět po stopách neznámého tvora, který zanechal své ostny v lese na mýtíně. Koleje měly za úkol donést co nejvíce kousků v co nejrychlejším čase. Odpoledne se v rámci oddílové činnosti vydaly nejmladší děti na borůvky, ze kterých nám kuchařky upekly borůvkový koláč. Střední a nejstarší oddíly se vydaly do nedaleké vesnice Lukové, kde navštívily tuto výstavu v kostele. Nejstarší děti potom ještě nanosily dřevo na večerní táborák.
 

14. 7. 2017

V pátek se děti hned po ránu vydaly na celodenní výlet do Manětína. Naštěstí nepršelo, takže děti došly suchou nohou tam i zpátky. Večer bylo osobní volno, které většina dětí využila k odpočinku.
 

13. 7. 2017

Dnes se konečně trochu umoudřilo počasí a děti tak mohly být venku. 1. a 2. ročník měl hodinu Péče o kouzelné tvory a třetí ročník odpočíval po nočním výsadku, který absolvovaly v noci ze středy na čtvrtek. Odpoledne po svačině následovala hra "vrba mlátička" kdy každá kolej měla svou vrbu mlátičku a ta chránila poklad své koleje před loupeživými nájezdy ostatních kolejí. Po hodinové hře se děti vrátily zpět do tábora a konečně začal turnaj ve Famfrpále. Dnes sehrály vzájemné zápasy týmy Nebelvíru proti Belfegoru (50:30) a druhý zápas sehrál Mrzimor proti Sloboviku (70:60pp). Večer se uskutečnila další diskotéka. Na zítra nám přejte počasí, půjdeme na celodenní výlet. 
 

12. 7. 2017

Třetí den jsme opět bojovali s počasím. Dopoledne hrály oddíly různé společenské hry, buď na pokojích, chatkách a nebo společenských místnostech. Jelikož jse počasí odpoledne neumoudřilo došlo na promítání dokumentu z kouzelného světa (Harry Potter a Kámen mudrů). Večer si koleje konečně mohly vyzkoušet hraní Famfpálu a natrénvoat tak na zítřejší zápasy. 
 

11. 7. 2017

V úterý nás velice potrápilo počasí. Pršelo už od rána, a proto si děti mohly o chvilku déle spát, protože byl posunutý budíček. Dopoledne tedy probíhala program ve vnitřních prostorech. Nejmladší oddíly měly výuku bylinkářství, druhé ročníky hrály různé karetní i nekaretní hry a třetí ročník měl výuku kouzelných formulí. Před koncem poledního klidu, se opět rozpršelo a odpolední etapová hra musela být tak o nějaký čas posunuta. Zatím neznámá příšera byla spatřena naším Hagridem III. a koleje se tak musely vydat do okolí tábora, kde musely stopu najít a udělat její odlitek, aby mohla být příšera identifikována. Po večerním nástupu byl celý tábor seznámen s pravidly Famfrpálu a byl sehrán cvičný zápas mezi vedoucími. 
 

10. 7. 2017

První táborové odpoledne se vydaly oddíly mimo tábor, aby se seznámily s okolím a také aby se poznaly mezi sebou. Odpoledne, po poledním klidu, se děti rozdělily do svých kolejí a vydaly se do lesa, aby vyrobila košťata, na kterých se budou hrát zápasy ve Famfrpálu. Po výrobě košťat začala výuka. Nejmladší oddíly se učily létání na koštěti, druhé ročníky (středně staré oddíly) se učily kouzelné formule a třetí (nejstarší oddíly) měly hodinu bylinkářství. Večer proběhla první seznamovací diskotéka. 
 

9. 7. 2017

Během dnešního dne se nám konečně povedlo zprovoznit internet v našem táboře, a proto Vás můžeme informovat o dění u nás. Po včerejší poklidné jízdě, kdy jsme do tábora dorazili asi okolo 17. hodině, si děti vyložily svá zavazadla a ubytovaly se ve svých chatičkách a pokojích. Po večeři se děti lehce seznámily s táborem a poté už následoval slavnostní večerní nástup v kostýmech. Poté se tábor odebral do Velké síně, kde došlo k rozřazení nejmladších studentů do svých kolejí. Tohoto úkolu se samozřejmě zhostil Moudrý klobouk.
INFO: Prosíme, abyste byli ještě trpěliví, co se týče přidávání fotek na web. Budou v nejbližší době.