NOVINKY 2015

Zde budou informace z tábora 2015...

 

 

Sobota 11.7.2015 

 
Konečně jsme zprovoznili internetové spojení a můžeme už plně fungovat. Příjezd do tábora proběhl bez jakýchkoli komplikací. Před večeří se děti rozdělily do oddílů a ubytovaly do svých chatiček. Poté následovala večeře a volný večerní program, kdy si děti ještě vybalovaly a seznamovaly se s táborem. Při večerním táboráku nás navštívila tajemná postava, která nám odvyprávěla svůj zvláštní příběh a tím nás uvedla do celotáborové hry. 
 
Pokud nám chcete poslat vzkaz, tedy hlavně dětem, prosíme využijte záložku "Kniha návštěv". Nakonci stránky můžete napsat svůj text, kde hlavně nesmí chybět jméno příjemce. Zprávy tiskneme každý večer a předáváme na večerním nástupu. 
 
 

Neděle 12.7.2015

 
Hned po ránu před snídaní nás čekalo překvapení v podobě "Jedové krčmy", která přes noc vyrostla na hřišti za táborem. Dopoledne byla oddílová činnost, kdy se děti seznamovaly s okolím tábora. Po chutném obědě a poledním klidu nás konečně čekala první etapová hra na motiv pohádky Nejkrásnější hádanka. Družiny byly králem požádány, aby našly jeho ukradené relikvie, které mu sebrali loupežníci z lesa. Večer došlo k vyhodnocení etapové hry - družiny společnými silami házely obří hrací kostkou a uvnitř Jedové krčmy pak nechaly postupovat svoji figurku po herním plánu. Poté už nic nebránilo, aby začla první seznamovací dikostéka!
 
Dnes večer by se na webu měly obejvit první fotky z tábora!
 

Pondělí 13.7.2015

 
Pondělí se neslo v duchu učení a zdokonalování dovedností, které by měl každý správný táborník umět. Děti si například procvičily morzeovku, uzlování, práci s mapou, ale také střílely z luku. Tento program nám vystačil až do večeře. Po večerním nástupu, kdy nás trochu pozlobilo počasí, byla promítána pohádka "S čerty nejsou žerty".
 

Úterý 14.7.2015

 
V úterý se celý tábor vypravil na první ze dvou celodenních výletů. Cíl cesty byl v Manětíně. Děti však během cesty absolovaly další etapu celotáborové hry, kdy pomáhaly Karkulce, které se už nechtělo nosit dárečky pro babičku. Po cestě tedy potkaly babičku, které předaly své dary, ale také myslivce, který potřeboval pomoct ve svém revíru. V zámeckém parku v Manětíne se nakonec musely vypořádat i s vlkem a sestavit mu jídelníček, aby tak zachánily Karkulku i babičku před sežráním. Večer, kdy dorazily do tábora, pak měly děti osobní volno. 
 

Středa 15.7.2015

 
Ve středu se po ranním nástupu některé oddíly, v rámci oddílové činnosti, vydaly na borůvky. Nasbíraly dost na to, aby se udělal borůvkový koláč. K obědu byly buchtičky se šodó. Po poledním klidu byly děti požádány o pomoc při plnění úkolů Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým. Po večeři, se celý tábor sešel u ohniště, kde byl zapálen slavnostním rituálem táborák, který byl doprovázen kytarou a zpíváním.
 

Čtvrtek 16.7.2015

 
Čtvrteční dopolední program se nesl v soutěžním duchu. Pro tentokrát se soutěžilo jenom v oddílech, proto se při večerním nástupu rozdalo mnoho diplomů. Další etapová hra, která opět probíhala odpoledne, byla na motivy známé pohádky Tři oříšky pro Popelku. Děti musely najít oříšky, a poté i svoji správou popelku. Večer, po vyhodnocení hry a házení velkou kostkou, proběhla druhá diskotéka. 
 

Pátek 17.7.2015

 
Pátek se nesl v duchu vodních radovánek. Starší oddíly se šly koupat na koupaliště v Manětíně a mladší oddíly si dopoledne v táboře zahrály šipkovanou a odpoledne se mohly koupat v bazénu. 
 

Sobota 18.7.2015

 
Po dopolední oddílové činnoti, kdy děti sbíraly borůvky, dorazili do tábora ochotníci ze spolku Jiří.  Na odpoledne si připravili pro děti pohádku "Ženich pro čertici aneb sedmimílové boty". Po pohádce měly děti za úkol, v rámci CETEH, odpovědět na pár otázek, které se týkaly samotné pohádky. Menší problém byl v tom, že otázky byly napsané v morzeovce. Večer se konal táborak, při kterém si celý tábor mohl upéct buřty.
 

Nedělě 19.7.2015

 
Dopoledne se děti vydaly na menší procházky po okolí tábora, ale na oběd byly zpátky, protože se přihnal déšť a velký vítr, který bohužel strhl i naši "Jedovou krčmu". Naštěstí nebyla nijak poškozena, proto mohla být večer, před další vyhodnocením CETEH postavena znovu. Kvůli nepřízni počasí se musel odpolední program o trochu posunout, ale nakonec další etapová hra proběhla v pořádku. Družiny měly splnit 3 úkoly, které jim zadal Jiřík z pohádky Zlatovláska. Nedělní večer uzavřela předposlední diskotéka. 
 

Pondělí 20.7.2015

 
Pondělní dopoledne proběhlo klasicky v rámci oddílové činnosti. Bylo ale také potřeba poklidit tábor, kvůli povalujícím se papírkům a flaškám. Odpoledne proběhla olympiáda. A to se vším všudy. Jak se zahajovacím ceremoniálem včetně zapálení olympijského ohně a vyvěšení vlajky, tak i s ceremoniálem záverečným. Soutěžilo se v disciplínách jako střelba z luku a ze vzduchovky, skok do dálky, opičí dráha nebo orientační běh. Vyhodnocení jako takové proběhlo až v v úterý s předáváním diplomů a menších odměn. Večer kdy padla tma, proběhla další etapová hra. Děti se musely vydat po světýlkách a najít perníkovou chaloupku, díky které dostaly další bonusové hody obří kostkou. 
 

Úterý 21.7.2015

 
Úterní odpoledne děti pomáhaly "Růžovému království", které celé spalo, poté co se Růženka píchla do prstu. Děti musely zdolat 6 menších úkolů (hádanky, přiřezení přísloví k obrázku, zdolání šípkového trní....). Za každé splnění dostaly klíč, který odemykal jednu z chatek, ve které nakonec mohly najít Šípkovou Růženku. Večer si starší děti připravily pro mladší oddíly "pohádkový les". 
 

Středa 22.7.2015

 
Dnešní den proběhly v táboře změny. T-oddíl si vyzkoušel pozici vedoucích, a naopak, z vedoucích se stali členy oddílu. Každý oddíl měl svůj vlastní program, který jim připravili jejich "vedoucí". Odpoledne proběhly klasické vodní hrátky, protože dnešní vedro bylo opravdu neúnosné. Jsme všichni rádi, pokud máme během tábora pěkné počasí, ale dnešní vedra byly moc. Večer už si přebrali své oddíly naši klasičtí vedoucí a mají jednu z posledních možností, jak si užít se svým oddílem. Protože čas tábora!
 

Čtvrtek 23.7.2015

 
Dopoledne proběhlo klasicky hraní her v oddíle a také se připravovaly stanoviště na odpolední činnost. Odpoledne totiž v táboře byla táborová pouť. Děti mohly na různých atrakcích (střelnice, překážková dráha, skořápky, lovení bonbónů....), na kterých dostávaly žetony, které poté mohly utratit v Jedové krčmě, ve které si mohly koupit cukrovou vatu, točenou malinovku, pop corn a nebo párek v rohlíku. Večer byla pro T-oddíl a pár vyvolených ze starších oddílů přichystána bojovka.
 

Pátek 24.7.2015

 
Už od dnešního rána se začlo pomalu uklízet. Dopoledne si děti začly balit svoje věci a poklízet tábor. Odpoledne proběhla ještě poslední etapová hra - Otesánek. Před večerním nástupem proběhlo finální vyhodnocení a při večerním nástupu konečné předání diplomů a cen. Večer proběhla rozlučková diskotéka a zítra už se chystáme domů.