Tábor 2016

 

11. 7. 2016

Dnes se nám konečně podařilo zprovoznit naše internetové připojení, a proto se konečně můžeme podělit alespoň o pár zážitků, které se nám behěm včerejšího a dnešního dne staly.

Během včerejší cesty do naší táborové základny nás těsně před táborem, přepadla banda stašlivých pirátů, kteří zajali celou posádku autobusu a ten samotný poslali svou cestou. Proto jsem bohužel museli, posledních pár kroků do tábora, dojít po svých. Když jsem dorazili do tábora, tak se děti začaly ubytovávat  a pomalu seznamovat s táborovou základnou. Po večeři proběhlo pirátské verbování. Děti musely v oddílech složit přísahu, ve které mimo jiné slíbily, že se o svůj lup budou spravedlivě rozdělovat a že budou za svou vlajku bojovat ať už za bouře nebo bezvětří. Po tomto verbování jsme se konečně uložili do postelí.

Dnešní ráno už proběhlo v klasickém táborovém stylu. Po rannní rozcvičce a snídani, se děti odebraly poznávat okolí táborové základny. Místa která prošly, nebo teprve projdou jim budou dále sloužit, jako místa ke hraní etapových her. Během dopoledne, si posádky také musely vymyslet svá jména lodí a svoji vlajku. Odpoledně už konečně proběhla první etapová hra. Aby vůbec piráti mohli vyplout na moře, musí mít na své lodi základní materiál jako kotva, lana, plachty ale také suroviny. V rámci hodnocení etap a celé táborové hry, jsou družiny odměňovány mincemi, které se nakonci tábora zváží a posádka s nějtěžší truhlou bude posádka vítězná. Po večeři nás stihla menší přeháňka, ale teď večer, už probíhá první seznamovací diskotéka.

Pozn.: Prosíme ještě o menší trpělivost ohledně nahrávání fotek na tento web. Signál je v této lokalitě špatný a proto je nahrávání fotek buďto skoro nemožnou zálěžitostí a nebo velice pomalou. Ovšem internetové vzkazy, které můžete posílat dětem do záložky "Kniha návštěv" denně stahujeme, tiskneme a dětem předáváme každý den při večerním nástupu v 19:00.

 

12. 7. 2016

I přesto, že dnešní počasí už nebylo tak slunečné jako včera, hlavně tedy v odpoledních hodinách, probíhal dnešní den podle plánu. Dopolední a odpolední program se nesl v duchu učení se a to jak pirátským tak i táborovým dovednostem. Děti se tedy učily, jak správně uvázat uzly na laně, jak správně vztyčit plachtu, ale také ukázaly jakou mají fyzičku a nebo jak se dokáží orientovat v přírodě. Všechny tyto dovednosti mohly zužitkovat při večerním programu, který pro někoho nesl nehezký název - "Pirátské zkoušky". Každý člen mohl zkusit štěstí a získat tak určitou funkci (kotvař, kormidelník, plavčík a střelmistr) a stát se tak důležitým článkem své družiny. Každý pirát může mít více funkcí, aby případně mohly zastoupit funkci, která není v jejich posádce vůbec nebo není tak početně zastoupená jak bude třeba.

 

13. 7. 2016

Dnešní den probíhal spíše v poklidném a tvořivém duchu. Dopoledne většina oddílů vyrazila mimo tábor a to buď na menší procházku do nedalekého lomu, nebo hrály hry v rámci svého oddílu. 6. oddíl (starší kluci) měl za úkol vytvořit slavnostní táborák na dnešní večer. Bohužel kvůli špatnému počasí, muselo být slavnostní zapálení odloženo. Odpoledne probíhala činnost v rámci celotáborové hry, ale jednalo se o tvoření posádkových šátků, přenést své navržené vlajky z papíru na látku a vytvořit pro kapitánskou loď pannu, kterou by si kapitán umístil na příď své lodi. Jak bylo řečeno, táborák byl z večerního programu přesunut na jiný termín a byl nahrazen promítáním filmu s pirátskou tématikou.

 

14. 7. 2016

Kvůli deštivému počasí se dopolední program odehrával v jídelně, kde probíhal ultimátní souboj mezi všemi družami a to ve hře "LODĚ´". Posádky mezi sebou soupeřily na život a na smrt, avšak každá hra má svého vítěze a těmi byla posádka se jménem "Černá mamba". Samozřejmě výherci byli odměněni exkluzivním počtem mincí! Po poledním klidu, kdy se nám trochu ukázalo sluníčko, byl odpolední program v režii oddlívých vedocích. Večer, kdy se nám sešeřilo, vyrazily děti z tábora na večerní etapovou hru. Úkolem bylo co nejrychleji proplout nepřátelským územím pod pláštíkem tmy. Posádky měly konečně možnost prozkoušet funkce svých členů v praxi.

 

15. 7. 2016

 Jelikož máme za sebou velkou část celotáborové hry, byly děti celý den v oddíle. Některé oddíly se vydaly do lesa na borůvky, aby nám z nich kuchařky mohly upéct jejich slavný borůvkový koláč. Oddpoledne se většina oddílů vydala na menší výlet. 4. a 6. oddíl se vydaly do nedalekých Nečtin, 3. a 5. oddíl šel na procházku do lomu. 2. oddíl, jakožto oddíl služební zůstal v táboře a děti tak hrály různé hry v táboře. Vzhedem k tomu, že 1. oddíl měl dopoledne vlastní činnost, vydal se do lesa na borůvky odpoledne. Večer byl zapálen slavnostní pirátský táborák, při kterém hráli Martin a Vítek na kytaru. Po setmění se uskutečnily druhé zkoušky.

 

16. 7. 2016

Dopolední program strávily starší oddíly připravováním pohádkového lesa pro menší děti, který se uskutečnil tento večer. Menší oddíly samozřejmě neměly nic tušit a proto byla tato akce pro ně utajena. Odpoledne probíhala další etapová hra. Tentokrát se posádky vydaly na sever, kde měly ulovit pro kapitána Měho tuleně. Děti se samozřejmě na sever musely pořádně obléct a když kormidelníci správně propluli mezi zrádnými ledovci, střelmistři se snažili ulovit tuleně. Plavčíci uloveného tuleně a nebo jeho mršinu, záleželo jak byli střelci úspěšní, donesli do tábora. Nakonec museli kotvaři uvázat co nejdelší lano ze všech oděvů, které měly posádky při této hře na sobě. Večer proběhla utajovaná akce - Pohádkový les - kterého se zúčastnily mladší děti. V tomto lese musely plnit různé úkoly a za jejich splnění dostaly sladkou odměnu.

 

17. 7. 2016

Celý den se odehrával v rámci oddílové činnosti. 1. a 2. oddíl se dopoledne vydaly na menší procházku do nedaleké vesnice Luková, do zdejšího kostela kde můžete najít duchy. Odpoledne se vydaly na borůvky a stavěly domečky pro lesní skřítky. 3. a 5. oddíl šel na delší procházku pro okolí. 4. oddíl se dopoledne snažil postavit přístřešky pouze z materiálu, který se nachází v lese a odpoledne se nažil odlévat stopy buď lesní zvěře anebo stopy své vlastní. 6. oddíl se vypravil na místní vysílač, který je podle dostupných informací, druhý nejvyšší v ČR. Večer byla diskotéka.

Pozn. odkaz na zmiňovaný kostel v Lukové - www.novinky.cz/vase-zpravy/plzensky-kraj/plzen-sever/5142-38636-lukova--misto-kde-duchove-pomahaji.html

 

18. 7. 2016

V pondělí se celý tábor vydal na celodenní výlet do Manětína. Zde si děti mohly koupit něco na chuť nebo navštívit zámeckou zahradu, kde se nakonec odehrávala i další etapová hra. Večer, když se děti dostaly do tábora, je po večeři čekala divadelní hra "Pirátská pohádka aneb láska vždy zvítězí". Po divadle se uskutečnily poslední zkoušky a kdo chtěl mohl si na rozdělaném ohni opéct vuřt.

 

19. 7. 2016

Dopoledne v rámci oddílové činnosti, mimo jiné, proběhl úklid celého tábora. Odpoledne proběhla další etapová hra - Plavba skrze mlžné ostrovy. Posádky musely splnit úkol na třech stanovištích. Musely projít skrze smradlavou bažinu, dostat se přes spletitou síť provazů a nanosit sladkou vodu na loď s pomocí slepé mapy. Po večerním nástupu proběhl souboj nejstarších kluků a vybraných vedoucích v nohejbalu. Vedoucí s přehledem zvítězili v každém setu o 5 bodů. 4. oddíl s částí 3. oddílu přespal pod širákem na louce. Nejmladší oddíly mohly přespat také pod širákem, ale na hřišti v táboře.

 

20. 7. 2016

Tábor se nám už pomalu blíží ke konci a proto je program čím dál víc zajímavější. Dopoledne se celý tábor vydal k nedalekému rybníku, kde proběhla v rámci odpolední činnosti další etapová hra. Posádky dopluly k místu, kde ztroskotaly obchodní lodě. Úkolem družin, bylo najít a vylovit co nejvíce vzácného zboží, jenže to měly o to těžší, že je ze své lodi ostřelovala posádka kapitána Černovouse. Nakonec ale byly posádky úspěšné a po etapě, kdy se každý oddíl mohl ještě jednou příjemně zchladit v rybníce za horkého počasí, se tábor rozdělil na dvě části. 5. a 6. oddíl se vydal přespat pod širák na nedaleký kopec Kozelka a ostatní oddíly se vydaly zpět do tábora. Na 5. a 6. oddíl byla připravena v místě přespání noční bojová hra. 

 

21. 7. 2016

Dopoledne byla v plánu oddílová činnost, ale po náročném programu z předešlého dne se většina oddílů uchýlila buď k volnějšímu programu a nebo odpočinku. Odpoledne proběhlo "Pirátské rabování". Děti si mohly na určitých místech vyhrát pirátské peníze, za splnění různých úkolů (byla vyrobena nová měna, mimo rámec celotáborové hry), a na dalších 4 stanovištích peníze utratit za různé pochutiny a osvěžující plážové nápoje. Večer proběhla zahřívací diskotéka. 

Pozn.: Chceme upozornit, že pokud chcete poslat nějaký vzkaz skrze internetovou poštu, posílejte prosím, výjímečně, do páteční 17. hod. Děkujeme za pochopení.

 

22. 7. 2016

Dnešek už probíhal v duchu balení a ukončování. Dopoledne se většina oddílů uchýlila k balení svých osobních věcí a také k menšímu úklidu tábora. Ten bude následovat ještě ráno v den odjezdu. Odpoledne proběhla už finální etapa celotáborové hry, kdy nejdřívě družiny využily všechny dosud získané zkušenosti a poté se už vydaly na vykopávání pokladu. Nakonec vykopala podklad družina "Černá mamba" a tím pádem také vyhrála celotáborovou hru! Večer už probíhá rozlučková diskotéka. 

Tímto příspěvkem se všemi loučíme. Zítra už nás čeká pouze ranní úklid tábora a okolo 9. hod už pro nás přijdou autobusy. Děkujeme, že jste nám všem drželi palce, povzbuzovali jak děti tak i vedoucí a snad se s Vámi všemi setkáme zase za rok. Ahoy


23.7.2016

Autobusy právě vyjely zal tábora. (9:30)